تحت نظر
قیمت لحظه‌ای Bitcoin

bitcoin Bitcoin (BTC)

$54,640.00
مقدار تغییر در 24 ساعت اخیر:
-3.90%
حجم بازارمعاملات روزانهسکه در گردش
$1,032.17
میلیارد دلار
$33.48
میلیارد دلار
18.89
میلیارد دلار
BTC

قیمت فعلی Bitcoin معادل $54,640.00 با حجم بازار $1,032.17

میلیارد دلار
می‌باشد. این قیمت در 24 ساعت اخیر -3.90% درصد افزایش یافته است.

بیت کوین چیست؟ معرفی بیت کوین

بیت کوین BTC اولین پول اینترنتی موفق مبتنی بر فناوری همتا به همتا است.

به موجب آن هیچ بانک مرکزی یا مرجعی در معامله و تولید ارز بیت کوین دخیل نیست.

این توسط یک فرد/گروه ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد شده است. کد منبع به‌عنوان یک پروژه متن‌باز به صورت عمومی در دسترس است، هر کسی می‌تواند به آن نگاه کند و بخشی از فرآیند توسعه باشد.

بیت‌کوین در حال تغییر نحوه نگاه ما به پول است.

ایده این بود که ابزار مبادله ای مستقل از هر مرجع مرکزی تولید شود که بتواند به صورت الکترونیکی به روشی ایمن، قابل تأیید و تغییر ناپذیر منتقل شود.

این یک ارز اینترنتی غیرمتمرکز همتا به همتا است که پرداخت موبایلی را آسان می‌کند، کارمزد تراکنش‌های بسیار کم را انجام می‌دهد، از هویت شما محافظت می‌کند و همیشه در هر مکانی بدون هیچ مرجع مرکزی یا بانکی کار می‌کند.

بنابراین آن را تبدیل به یک ارز ضد تورم می کند. بیت کوین از الگوریتم هش SHA-256 با میانگین زمان تایید تراکنش 10 دقیقه استفاده می کند.

امروزه ماینرها بیت کوین را با استفاده از تراشه ASIC که فقط به استخراج بیت کوین اختصاص داده شده است استخراج می کنند و نرخ هش به پتا هش رسیده است.

بیت کوین به عنوان اولین ارز رمزنگاری آنلاین موفق، الهام گرفته از ارزهای جایگزین دیگری مانند لایت کوین، پیرکوین، پرایم کوین و غیره است.

سپس این ارز دیجیتال با نوآوری قرارداد هوشمند تورینگ کامل توسط اتریوم که منجر به توسعه پروژه های شگفت انگیز دیگری مانند EOS، Tron و حتی مجموعه های رمزنگاری مانند CryptoKitties شد، شروع به کار کرد.

0 0 امتیاز
امتیازدهی
عضویت
اعلان برای
guest
0 دیدگاه ها
نظردهی درون متنی
نمایش همه دیدگاه ها