قیمت لحظه‌ای دوج کوین

$0.14

8,066 تومان
57,691 تومان
5.88% (روزانه)
پایین‌ترین $0.13
بالاترین $0.14
  • حجم بازار $20.30 B
  • معاملات روزانه $1.71 B
  • سکه در گردش 145.21 B DOGE
  • ATH $0.73
  • ATH(% تغییر) -80.91%
  • تاریخ ATH 2021-05-08
تاریخ قیمت معاملات روزانه حجم بازار

قیمت فعلی Dogecoin معادل $0.14 با حجم بازار $20.30 B می‌باشد. این قیمت در 24 ساعت اخیر 5.88% درصد افزایش یافته است.

معرفی و قیمت لحظه ای DogeCoin

قیمت دوج کوین

دوج کوین (Dogecoin) چیست؟

دوج کوین (Dogecoin) یک ارز دیجیتال (cryptocurrency) است که در سال 2013 به عنوان یک شوخ‌طبعه (میم کوین) به عنوان پاسخی به ارزهای دیجیتال جدی تاسیس شد. نام آن از یک ممیز انگلیسی به نام "دوج" گرفته شده است که یک نژاد سگ کوچک و خوش‌رو است و عبارت "Doge" به صورت کاریکاتوری از این سگ با یک صورت متعجب شده استفاده می‌شود.

دوج کوین بر اساس تکنولوژی بلاکچین (Blockchain) توسط برنامه‌نویسان برتری به نام جکسون پالمر و بیلی مارکوس توسعه داده شد. هدف اصلی آن بود که ارزشیابی دیجیتال را ساده‌تر کند و از طریق شوخ‌طبعگی و جذابیت ظاهری خود به نوعی شبیه به ارزهای موجود (مانند بیتکوین) مردم را به جذب کند.

از آن زمان تا به امروز، دوج کوین تبدیل به یک پدیده گردیده و جمع‌آوری حمایت‌های بزرگی از جامعه اینترنتی به ویژه ردیت (Reddit) و شخصیت‌های معروف نظیر ایلون ماسک گرفته است. این ارز دیجیتال همچنین برای تراکنش‌های میکرو و نیز برخی خدمات اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همانند هر ارز دیگری، قیمت دوج کوین نیز تحت تأثیر عرضه و تقاضا قرار دارد و می‌تواند نسبت به ارزهای دیگر و نیز ارزش خود تغییرات قابل توجهی داشته باشد. تاریخچه دوج کوین

تاریخچه دوج کوین

تاریخچه دوج کوین بر مبنای کمیک معروف "دوج" (Doge)، که تصویر یک سگ شوخ‌طبع به همین نام دارد، شکل گرفت. این ارز دیجیتال در تاریخ 6 دسامبر 2013 به عنوان یک ارز ترفندی و شوخ‌طبعه راه‌اندازی شد. اولین نسخه از نرم‌افزار دوج کوین بر اساس کدبندی ارزشمند بیتکوین (Bitcoin) بود، با اصلاحات و تغییراتی که به آن اضافه شد.

دوج کوین بر اساس پروتکل Litecoin توسعه یافت و از اسکریپت (Scrypt) به عنوان الگوریتم استخراج استفاده کرد. این انتخاب، باعث شد دوج کوین از نظر سرعت و هزینه‌ها بهتر از بیتکوین باشد، زیرا از زمان بلوک‌های کوتاه‌تر و میزان تولید بالاتر برخوردار بود.

در ابتدا، دوج کوین به عنوان یک ارز دیجیتال شوخ‌طبع (میم کوین) و با اهمیت کم به تأسیس شد، اما با گذر زمان و بازخورد مثبت جامعه اینترنتی، به سرعت شناخته‌شده و محبوب شد.

افراد و جوامع اینترنتی، به ویژه در ردیت (Reddit)، به تبلیغات و جذب توجه به این ارز دیجیتال پرداختند و با انتشار میم‌ها و داستان‌های میم مرتبط با دوج کوین، این ارز را به یک ابزار پرطرفدار برای تبادل و پرداخت‌ها تبدیل کردند.

یکی از محرک‌های اصلی افزایش موفقیت دوج کوین، حمایت و نقدی بود که از طرف ایلون ماسک، کارآفرین و مدیرعامل شرکت‌های تسلا و SpaceX، برای این ارز دیجیتال صورت گرفت.

توییت‌ها و پیام‌های او در مورد دوج کوین باعث افزایش توجه به این ارز شد و او به نوعی "مردم‌گرا" معرفی شد که اندکی جدیت را از این ارز دیجیتال پیدا کرد.

مزایای دوج کوین

مزایای دوج کوین چیست؟

دوج کوین (Dogecoin) بعنوان یک ارز دیجیتال، مزایای خاص خود را داراست که می‌توان آن‌ها را به شرح زیر خلاصه کرد:

1. شوخ‌طبعگی (میم) و جذابیت: یکی از مزایای بزرگ دوج کوین، جذابیت و شوخ‌طبعگی آن است. این ارز دیجیتال از نام و نمادی جالب استفاده می‌کند که می‌تواند جذب بیشتر کاربران جدید و جامعه اینترنتی شود.

2. هزینه کم: به علت استفاده از الگوریتم Scrypt برای استخراج، هزینه‌های تولید دوج کوین به مقدار کمتری نسبت به بیتکوین و سایر ارزهای معمولی است. این امر می‌تواند به دسترسی آسان‌تر به این ارز برای کاربران کمک کند.

3. سرعت تراکنش: دوج کوین از زمان بلوک‌های کوتاه‌تر و زمان تایید سریع‌تری نسبت به بیتکوین بهره‌مند است. این امر می‌تواند تراکنش‌ها را سریعتر و کارآمدتر انجام دهد.

4. جامعه فعال: دوج کوین به دلیل جذابیت‌های خاص خود، یک جامعه فعال از طرفداران را به دور خود جذب کرده است. این جامعه، برای تبادل اخبار و اطلاعات و همچنین حمایت از اهداف مختلف اجتماعی و خیریه، با هم همکاری می‌کند.

5. پیام‌های اجتماعی: دوج کوین به عنوان یک ارز ترفندی به ویژه در ابتدا به دلیل پیام‌های اجتماعی مثبت خود به شهرت رسید. این امر باعث شد که این ارز به یک ابزار برای حمایت از کمپین‌های خیریه و اهداف اجتماعی تبدیل شود.

6. محدودیت تامین: مانند بیتکوین، دوج کوین هم محدودیت تامین دارد و تنها ۱۰۰ میلیارد دوج کوین می‌توانند تولید شوند. این محدودیت می‌تواند به ارزش دوج کوین کمک کند و ممکن است در آینده افزایش قیمت آن را تحریک کند.

هرچند که دوج کوین برخی مزایا و ویژگی‌های جذابی دارد، اما همچنان باید به‌یاد داشت که بازار ارزهای دیجیتال ناپایدار است و قابلیت افزایش و کاهش سریع ارزش را دارد. قبل از سرمایه‌گذاری در هر نوع ارز دیجیتال، بهتر است که به‌دقت تحقیق کرده و میزان ریسک‌ها را مدنظر قرار دهید.

سرمایه گذاری در دوج کوین

آیا روی دوج کوین سرمایه گذاری کنیم؟

اگر چه یک فرد شناخته شده مانند ایلان ماسک از دوج کوین حمایت میکند اما دوج کوین (Dogecoin) یک ارز دیجیتال میم است که از نام و نماد معروف یک سگ بهره می‌برد حتی به سختی میتوان به وایت پیپر این ارز دیجیتال دسترسی پیدا کرد.

بازار ارزهای دیجیتال ناپایدار است و حاوی ریسک‌ها است. سرمایه‌گذاری در دوج کوین نیازمند آگاهی، مطالعه و برنامه‌ریزی مالی است. قبل از سرمایه‌گذاری، مشورت با متخصصین نیز مفید است.

اگر امکان سرمایه گذاری بلند مدت در ارز دیجیتال را دارید دوج کوین میتواند یکی از ارزهای دیجیتالی بایشد که می توانید به صورت مدیریت شده به پورفولیو خود اضافه کنید.

alert
سلب مسئولیت:
این صفحه صرفا جهت نمایش اطلاعات قیمتی و وضعیت پروژه‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال ساخته شده است و به معنای پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا تایید پروژه موردنظر از سمت سایت مهر‌ارز نیست. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری در هر پروژه تماما بر عهده سرمایه‌گذاران آن است و مهر‌ارز تنها به‌عنوان مرجع نمایش داده‌های قیمتی و اخبار این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.
3.3 4 امتیاز
امتیازدهی
عضویت
اعلان برای
guest

0 دیدگاه ها
نظردهی درون متنی
نمایش همه دیدگاه ها