استخراج ابری ارز دیجیتال یا Cloud Miming

استخراج ابری چیست؟

یکی از مفاهیم مهم دنیای ارزهای دیجیتال، استخراج ابری یا Cloud Miming است. با توجه به اهمیت این مفهوم، داشتن اطلاعات و دانش کافی در مورد آن ضروری است. این روش برای سرمایه گذاران امکان استخراج آسان ارزهای دیجیتال را فراهم می کند.

شاید، در حال حاضر استخراج ابری یا Cloud Mining یکی از روش های پرطرفدار استخراج ارزهای دیجیتال در میان کاربران باشد.

این مدل جدید، امکان استخراج ارزهای دیجیتال را حتی با وجود در اختیار نداشتن منابع کافی برای تهیه تجهیزات مورد نیاز استخراج، در اختیار کاربران قرار می دهد.

در این روش، کاربران قدرت محاسباتی مورد نیاز را اجاره کرده و آن را در اختیار شرکت های دارای تجهیزات کافی قرار می‌دهند. بنابراین، پروسه استخراج در مکانی دور و غیر از مرکز اطلاعاتی عملیات انجام می گیرد.

در این صورت، وجود امکانات و تجهیزات استخراج مثل ASIC و همانند آن در خانه ضروری نیست. همچنین دیگر نیازی به مصرف بیش از حد برق نخواهد بود.

بالعکس، برای استخراج ابری، از تجهیزات و امکانات شرکت های بزرگ استفاده می شود. این شرکت ها امکانات مورد نیاز، از جمله تهویه هوای ضروری برای انجام کارها و بهینه سازی عملیات ها را در اختیار دارند.

کاربر، تمام قدرت محاسباتی یا بخشی از آن را به طور قراردادی اجاره می کند. در مقابل، با استفاده از این سرمایه گذاری و متناسب با آن سود دریافت خواهد کرد.

نکته قابل توجه: امروزه، برای استفاده از قابلیت استخراج ابری، مواجه شدن با پلتفرم های جعلی و کلاهبردار، موضوعی رایج است.

در این صورت، این نوع سرمایه گذاری توصیه نمی شود. مگر اینکه از چگونگی کار پلتفرم و اعتبار آن کاملا اطمینان حاصل شود. زیرا، استخراج ابری نوعی سرمایه گذاری با ریسک بالا است.

افراد مبتدی در ارزهای دیجیتال (99 درصد جمعیت جهان)، فقط به دنبال سودهای سریع بوده و از پیچیدگی فرآیند استخراج اطلاعی ندارند. کلاهبرداران از همین موضوع برای رسیدن به اهداف خودشان سوءاستفاده می کنند.

استخراج ابری چگونه انجام می شود؟

استخراج ابری چیست

ساده ترین و رایج ترین راه برای انجام این نوع سرمایه گذاری و بدست آوردن سود، برای افراد علاقمند، ثبت نام در پلتفرم های ارائه کننده این نوع خدمات است. در ادامه، خرید بسته پیشنهادی یا بستن قرارداد در پلتفرم مذکور، این روند را تکمیل میکند.

این قرارداد برای کاربر، استفاده از خدمات استخراج و بدست آوردن سود از طریق آن را فراهم می کند. در صورت رسیدن مبلغ به میزان حداقل مورد نیاز برای برای برداشت (که توسط پلتفرم مربوطه تعیین می شود)، کاربر قادر به دریافت سود حاصله از کیف پول خود خواهد بود.

به عبارت دیگر، از نقطه نظر شرکت ارائه کننده این نوع خدمات، قراردادهای فروش و یا اجاره قدرت هش، به کاهش میزان ریسک این پروسه کمک می کنند.

برای انجام این نوع سرمایه گذاری باید شرکت معتبر و قابل اعتمادی را انتخاب کرد. شرایطی مانند پیاده سازی و نصب عالی تجهیزات سخت افزاری، تهویه هوای مناسب، خدمات برق یکنواخت و همچنین اتصال اینترنت عالی از نشانه های این نوع شرکت ها خواهد بود.

همچنین این شرکت ها، دارای تیم فنی متخصص برای نصب، راه اندازی، نگهداری و تعمیرات این تجهیزات هستند. البته، این کار برای شرکت های مذکور سود قابل توجهی دارد.

در حقیقت، قراردادهای فروش یا اجاره، در کم ترین زمان، پول مورد نیاز برای پوشش تمام هزینه های انجام شده، افزایش قدرت محاسباتی و یا خرید تجهیزات جدید را فراهم می کند. این کار در مقابل روش ساده استخراج و انتظار برای دریافت پاداش، بسیار سودآورتر است.

انواع استخراج ابری

انواع استخراج ابری

انواع مختلف خدمات استخراج به وسیله سرورهای استخراج مجازی یا فیزیکی ارائه می شوند. امروزه سه نوع روش متفاوت برای استخراج ابری وجود دارند. این روش ها عبارتند از:

سرور خصوصی مجازی (VPS)

این نوع روش استخراج ابری، نیاز به اجاره سرور، نصب و راه اندازی نرم افزار استخراج دارد. به عبارت دیگر، در این روش کامپیوتری که کاربر از راه دور و از طریق اینترنت به آن دسترسی داشته، اجاره می شود.

اجاره قدرت محاسباتی

این کار از طریق خرید بسته پیشنهادی یا بستن قرارداد با شرکت خاص و اجاره بخشی از قدرت هش آن انجام می شود.

به طور معمول، کاربران امکان انتخاب میزان قدرت محاسباتی برای خرید یا اجاره را خواهند داشت. میزان سود دریافتی کاربران هم متناسب با میزان قدرت هش در اختیار آنها تعیین می شود.

بزرگ ترین مزیت این روش، عدم نیاز به سخت افزارهای استخراج برای شروع پروسه استخراج است. به همین دلیل، این روش رایج ترین روش مورد استفاده برای استخراج ابری است.

نکته مورد توجه، وجود کلاهبرداران زیاد است. با توجه به میزان محبوبیت این روش، شرکت های زیادی در پوشش فروش قدرت محاسباتی، اقدام به کلاهبرداری می کنند.

استخراج میزبان

در این روش، شرکت ها مخارج استخراج کنندگان را پرداخت می کنند. یعنی، آنها مخارج و مصارف مورد نیاز برای نگهداری سخت افزارهای استخراج مشتریان خود را به عهده می گیرند.

این روش خیلی رایج نیست. اما طرفدارانی پیدا کرده است. زیرا، در حال حاضر بسیاری از مردم با وجود در اختیار داشتن تجهیزات، از توانایی تهیه مخارج آنها عاجز هستند.

اما با پرداخت مخارج مورد نیاز از سوی شرکت، احتمال بدست آوردن سودهای قابل توجه توسط آنها وجود دارد. با استفاده از این روش، استخراج هم برای افراد و هم برای شرکت تبدیل به فعالیتی سودآور خواهد شد.

آیا این نوع استخراج سودآور است؟

سود استخراج ابری

امکان سودآوری پلتفرم های استخراج ابری وجود دارد. اما، قبل از شروع فعالیت در این زمینه و در معرض ریسک قرار دادن سرمایه، جنبه های زیادی را باید بررسی کرده و در نظر گرفت.

مهم ترین مزیت ارائه شده توسط این پلتفرم ها، عدم نیاز به سرمایه گذاری اضافی برای تهیه سخت افزارهای ضروری برای استخراج است. همچنین، مخارج ادامه عملیات و نگهداری تجهیزات را هم می توان بر عهده این پلتفرم ها قرار داد.

استخراج ارزهای دیجیتال سود آور بوده و امکان تولید درآمد اضافی را برای ما فراهم می کنند. اما، ⚠️ در مقابل پیشنهادات بسیار عالی برخی از پلتفرم های استخراج، باید مراقب بود. تمام پلتفرم های موجود بر روی اینترنت قابل اعتماد نبوده و عملیات برخی از آنها غیرقانونی است.

آیا استخراج ابری نوعی کلاهبرداری است؟

استخراج ابری، قابلیت استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را با استفاده از تجهیزات طرف سوم (شخص ثالث) مهیا می سازد. اما، این موضوع ریسک زیادی هم به دنبال خواهد داشت.

از زمان افزایش محبوبیت این نوع روش استخراج، عده زیادی از کاربران سرمایه و سود خود را از دست داده اند.

استخراج ابری در ابتدا، به عنوان فرصت مناسب برای کاربران بدون سرمایه و یا با سرمایه های اندک در نظر گرفته میشد.

برای این کاربران، فرآیند استخراج دشوار بوده و یا توانایی فراهم کردن تجهیزات استخراجی مورد نیاز شبکه را نداشتند.

به همین دلیل، عده‌ای از این فرصت استفاده کرده و به ایجاد پلتفرم های جعلی پرداخته و برای فریب کاربران اقدام کرده اند.

در حقیقت، امروزه مواجهه با پلتفرم های کلاهبرداری به موضوعی کاملا رایج و طبیعی تبدیل شده است. بنابراین، به هیچ وجه برای سرمایه گذاری در پلتفرم استخراج خاصی توصیه نمی شود. مگر اینکه، از نحوه کار و اعتبار آن اطمینان حاصل شود.

بیشتر بخوانید : چگونه از کلاهبرداری ارزدیجیتال در امان بمانیم؟

قبل از هر گونه سرمایه گذاری در یک پلتفرم استخراج ابری (کلود ماینینگ) حتما از عبارت هایی مانند “اسم سایت + کلاهبرداری” یا “اسم سایت (به انگلیسی) + scam” استفاده کنید و مطالعاتی درباره آن انجام دهید.

چگونگی تشخیص کلاهبرداری با استفاده از استخراج ابری

تشخیص کلاهبرداری از طریق استخراج ابری

امروزه، اکثریت وب سایت های ارائه کننده استخراج ابری، امکانات، تسهیلات و فضای ضروری برای استخراج را در اختیار ندارند. در واقع از هیچ گونه تجهیزات استخراجی برخوردار نیستند.

در حقیقت این وب سایت ها، با سوءاستفاده از محبوبیت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، فقط به دنبال گرفتن سرمایه های بادآورده کاربران و سرمایه گذاران مبتدی و ناآگاه هستند.

این پلتفرم ها با تعیین محدودیت برداشت سطح بالا، امکان دریافت پول توسط کاربران را در کوتاه مدت از بین می برند. به این ترتیب، فرصت کافی برای جمع آوری مقادیر قابل توجه پول پیدا کرده و در نهایت پس از دستیابی به هدف ناپدید می شوند.

همچنین، این فرآیند شکل هرمی یا پانزی دارد. یعنی، کاربران قدیمی تر سود و درآمد مشخصی را بدست می آورند. این درآمد و سود، به وسیله پول های کاربران جدید پلتفرم پوشش داده می شود.

پول های کاربران جدید، از طریق سپرده گذاری و یا سرمایه گذاری در پلتفرم قرار گرفته اند. در این روش، معرفی شدن به وسیله کاربران قدیمی و جذب کاربران جدید، موضوعی رایج است.

جذب افراد جدید به منظور دستیابی به سود بیشتر موجب تشویق و تحریک کاربران می شود. آنها برای جذب افراد جدید بیشتر به منظور سرمایه گذاری در پلتفرم اقدام می کنند.

با گذشت زمان، این طرح معلق شده و پلتفرم به همراه تمام پول سرمایه گذاران ناپدید می شود.

یکی دیگر از علائم هشدار دهنده برای شناسایی پلتفرم های کلاهبردار، نبود اطلاعات کافی در مورد شرکت مربوطه است. در گوگل و انجمن های نظردهی جستجو کنید.

در صورت عدم وجود اطلاعات کافی و مطمئن در مورد شرکت، از سرمایه گذاری و مشارکت در آن جدا خودداری کنید. ممکن است شرکت مذکور کلاهبردار نباشد.

اما، همین قضیه نشان دهنده ناشناخته بودن و عدم تجربه شرکت می باشد. در بدترین حالت، امکان جعلی بودن آن وجود دارد.

نکاتی برای محافظت در برابر کلاهبرداری های استخراج ابری

جلوگیری از کلاهبرداری های استخراج ابری

در حال حاضر، بیشتر از 99 درصد پلتفرم های موجود کلاهبردار و یا جعلی هستند. بنابراین، تحقیق و جستجو در مورد شرکت مورد نظر، قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری و سپردن پول، کاملا ضروری است.

برخی از نکات مهم قبل از سرمایه گذاری در این گونه شرکت ها، عبارتند از:

  1. عدم توجه به پیشنهادات دارای سود خیلی زیاد در مقابل سرمایه گذاری کم : تمام پلتفرم های پیشنهاد دهنده سود زیاد در مقابل سرمایه گذاری اندک را فراموش کنید. آنها قطعا کلاهبردار هستند.
  2. جستجو و تحقیق در مورد پلتفرم مورد نظر : در مورد شرکت یا پلتفرم مورد نظر، قبل از اجاره یا امضای قرارداد تحقیق نماید. از واقعی و قانونی بودن عملیات آن مطمئن شوید. همچنین از وجود امکانات فیزیکی، مکان و مالکان آنها اطمینان حاصل کنید.
  3. عدم توجه به تبلیغات و شواهد موجود در وب سایت شرکت : به تبلیغات و شواهد اغراق آمیز در وب سایت شرکت و یا سایر پلتفرم ها توجه نکنید. همچنین وبلاگ هایی که فقط از مزایایی آنها صحبت می کنند. این تبلیغات و شواهد همیشه در مورد گزینه ها و سودهای ارائه شده است. در مقابل در گروه ها و وب سایت های معتبر در مورد آنها تحقیق کنید.
  4. توجه به میزان سود متناسب با سرمایه : در صورت پیدا کردن پلتفرم استخراجی معتبر، به بررسی میزان دریافتی و سود ارائه شده در مقابل میزان سرمایه گذاری بپردازید. از ریاضیات کمک گرفته و از سوددهی آن مطمئن شوید.
  5. توجه به درصد پرداختی برای نگهداری و مراقبت از تجهیزات : میزان درصد پرداختی خود برای نگهداری و مراقبت از تجهیزات را تخمین بزنید. این مبلغ خارج از میزان اجاره قراردادی است. این هزینه ها شامل، برق، خنک سازی، اتصالات، نرم افزارها و غیره است. این مخارج به طور معمول از میزان دریافتی شما می کاهند.
  6. درخواست اطلاعات در مورد کار شرکت : در صورت عدم ارائه اطلاعات لازم و کافی از سوی شرکت در مورد مالکان، چگونگی و فرآیند استخراج، مراقب باشید. قطعا با یک کلاهبردار روبرو هستید.
  7. بررسی دقیق متن قرارداد : در هنگام خرید قرارداد، آن را چند بار مرور کرده و از درک تمام جزئیات آن مطمئن شوید.

بسیاری از کاربران به خاطر عدم توجه به جزئیات قرارداد، سرمایه های خود را از دست داده اند. زیرا سرمایه پرداختی روزانه آنها، برای پوشش هزینه های نگهداری و حفاظت کافی نبوده است.

واکنش شما چیست؟
0پسندیدن0نپسندیدن0دوست داشتنی0خنده دار
0 0 امتیاز
امتیازدهی
عضویت
اعلان برای
guest

0 دیدگاه ها
نظردهی درون متنی
نمایش همه دیدگاه ها